(K)  A0  A+  A-    
 STRONA GŁÓWNA BIP » Poprzednia strona » Odczyt wiadomości
Menu:
Wójt Gminy
Rada Gminy
Urząd Gminy
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Ponowne wykorzystanie informacji sektora publicznego
Kontakt
Jednostki organizacyjne
Petycje
Budżet i finanse
Strategie i plany
Nabór na wolne stanowiska
Rewitalizacja
Oferty inwestycyjne
Przetargi
Ogłoszenia
INFORMACJE o kontrolach
Oświadczenia majątkowe
ZABYTKI
WYBORY
Informacje statystyczne
SPORT
Środowisko
Rejestr instytucji kultury
Informator Samorządowy
Informacje o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)
Rejestry
Plany przestrzennego zagospodarowania
Instrukcja obsługi
Międzygminny Związek "Planowania Przestrzennego"
Prawo miejscowe
Jak załatwić sprawę
Redaktorzy strony
Statystyka odwiedzin
Statystyka czytalności
Wyszukaj urzędnika
Rejestr zmian
Mapa serwisu
Wyszukiwarka


»Wyszukiwanie zaawansowane
Archiwalne menu:
Ostatnie 5 wiadomości:
» Zbiorcza informacja o petycjach rozpatrzonych w 2023 roku przez Radę Gminy Bliżyn
» Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk zorganizowanych na terenie Gminy Bliżyn oraz określenia sezonu kąpielowego na rok 2024
» Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Gminy Bliżyn na 2024 rok
» Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Bliżyn na lata 2024-2035
» Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach treningowych lub wspomaganych
Uchwała nr XIX/122/2008 Rady Gminy w Bliżynie - w sprawie określenia zasad zbycia, wydzierżawienia, wynajęcia lub użyczenia aktywów trwałych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bliżynie

Z dnia: 22 października 2008 roku

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2007r. Nr 14, poz. 89 z późn. zm) uchwala się, co następuje:

§ 1.


W celu racjonalnego wykorzystania aktywów trwałych pozostających w posiadaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bliżynie zwanego dalej „Zakładem”, określa się poniżej zasady zbycia, oddania w dzierżawę, najem, użytkowanie lub użyczenie aktywów trwałych tego Zakładu.

§ 2.


Zbycie, oddanie w dzierżawę, najem, użytkowanie lub użyczenie może nastąpić po dokonaniu przez zakład oceny technicznej i analizy ekonomicznej, stanowiących podstawę podjęcia decyzji o przeznaczeniu do obrotu aktywów trwałych zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki.

§ 3.


Zbycie, oddanie w dzierżawę, najem, użytkowanie i użyczenie aktywów trwałych nie może prowadzić do ograniczenia dostępności świadczeń zdrowotnych udzielanych przez Zakład.

§ 4.


Zbycie, oddanie w dzierżawę, najem, użytkowanie lub użyczenie aktywów trwałych „Zakładu” nie może być dokonane na rzecz:
1) osób zatrudnionych w Zakładzie, ich małżonków, krewnych i powinowatych do drugiego stopnia włącznie,
2) osób, które pozostają w stosunku do kierownictwa Zakładu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że mogłoby to budzić wątpliwości co do ich bezstronności.

§ 5.


1. Mienie ruchome zakładu może zostać zbyte w przypadku uznania go za zbędne dla realizacji celów statutowych tego zakładu.

2. Za zbędne może być uznane mienie, które:
1) nie jest i nie będzie wykorzystywane w najbliższych dwunastu miesiącach albo w relacji do możliwości technicznych wykorzystywane jest sporadycznie,
2) nie spełnia niezbędnych standardów technicznych, co w szczególności uniemożliwia uzyskanie pożądanych efektów,
3) nie nadaje się do dalszej eksploatacji z uwagi na zły stan techniczny potwierdzony opinią rzeczoznawcy lub podmiotów posiadających uprawnienie serwisowe, a ich naprawa byłaby ekonomicznie nieuzasadniona.

§ 6.


1. Dyrektor zakładu, po zasięgnięciu opinii rady społecznej, przygotowuje wykaz mienia ruchomego przeznaczonego do zbycia wraz z uzasadnieniem i przedkłada go Wójtowi do zatwierdzenia. Do wykazu dołącza się ocenę techniczną, analizę ekonomiczną i projekt umowy.

2. W wykazie, o którym mowa w ust. 1, podaje się: oznaczenie mienia, rok jego produkcji, wartość księgową brutto i netto oraz wartość rynkową mienia.

3. Zatwierdzony wykaz, o którym mowa w ust. 1, wywiesza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie zakładu oraz zamieszcza na stronie internetowej urzędu gminy.

§ 7.


1. Zbycie mienia ruchomego następuje w trybie:
1) przetargu nieograniczonego,
2) przetargu ograniczonego do podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych,
3) bezprzetargowym, gdy nie dojdzie do zbycia mienia w trybach określonych w pkt. 1 i 2, w takich okolicznościach dyrektor zakładu może obniżyć cenę wywoławczą mienia, nie więcej jednak niż o 50 %.

2. Przetarg, o którym mowa w ust. 1 pkt. 1 i 2, może być przeprowadzony w formie pisemnej lub ustnej. Warunki przetargu określa dyrektor zakładu.

3. Cena wywoławcza mienia ruchomego, przeznaczonego do zbycia w drodze przetargu, nie może być niższa niż aktualna wartość rynkowa, a jednocześnie nie niższa od wartości księgowej mienia netto.

4. Ogłoszenie o przetargu obejmuje co najmniej czas, miejsce, przedmiot oraz warunki przetargu oraz informację, że przedmiot przetargu objęty jest wykazem, o którym mowa w § 6 ust. 1. Ogłoszenie o przetargu wywiesza się na okres nie krótszy niż 21 dnie na tablicy ogłoszeń w siedzibie zakładu oraz zamieszcza w prasie lokalnej i na stronie internetowej urzędu gminy.

5. Przetarg przeprowadza komisja powołana przez dyrektora zakładu w składzie trzyosobowym, z tym że w skład komisji obligatoryjnie wchodzi przedstawiciel wyznaczony przez Wójta.

§ 8.


1. W sytuacji gdy nie dojdzie do zbycia, w trybie określonym w § 7 ust. 1, mienie ruchome może być nieodpłatnie przekazane na rzecz publicznych zakładów opieki zdrowotnej i innych instytucji publicznych.

2. Nieodpłatne przekazanie mienia ruchomego, o którym mowa w ust. 1, wymaga zgody Wójta, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Społecznej SP ZOZ.

3. Użyczenie mienia ruchomego zakładu wymaga zgody Wójta.

§ 9.


Do wydzierżawienia i wynajmu mienia ruchomego zakładu stosuje się odpowiednio przepisy § 4 i § 5, z zastrzeżeniem § 10.

§ 10.


1. Dyrektor zakładu, po zasięgnięciu opinii rady społecznej, przygotowuje wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę lub najem i przedkłada go, wraz z uzasadnieniem Wójtowi do zatwierdzenia.

2. Wykaz, o którym mowa w ust. 1 powinien zawierać adres nieruchomości, oznaczenie księgi wieczystej, oznaczenie nieruchomości w ewidencji gruntów, określenie powierzchni przeznaczonej do wydzierżawienia albo wynajmu, przeznaczenie nieruchomości, sposób jej zagospodarowania, okres, na jaki nieruchomość ma być wydzierżawiona albo wynajęta,
proponowaną minimalną wysokość czynszu.

3. Zatwierdzony wykaz, o którym mowa w ust. 1 zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie zakładu oraz na stronie internetowej urzędu gminy.

§ 11.


1. Oddanie nieruchomości w dzierżawę lub najem następuje w trybie przetargu nieograniczonego.

2. Ogłoszenie o przetargu wywiesza się na okres nie krótszy niż 21 dni na tablicy ogłoszeń w siedzibie zakładu oraz zamieszcza w prasie lokalnej i na stronach internetowych urzędu gminy.

3. Przetarg przeprowadza komisja powołana przez dyrektora zakładu, z tym że w skład komisji obligatoryjnie wchodzi przedstawiciel Wójta.

§ 12.


1. Oddanie w dzierżawę, najem, użytkowanie lub użyczenie, następuje na podstawie umowy zawartej przez dyrektora zakładu.

2. Umowa, o której mowa w ust. 1, powinna określać: czas, na który została zawarta, wysokość czynszu i zasady jego waloryzacji wysokość kaucji zabezpieczającej, zasady rozliczania kosztów eksploatacyjnych, w szczególności: energii elektrycznej, ciepła, wody, gazu, usuwania odpadów, kanalizacji, telefonów, podatku od nieruchomości, możliwości kontroli stanu przedmiotu umowy, okres i warunki wypowiedzenia, a także rozwiązania umowy bez wypowiedzenia, sposób rozliczenia po rozwiązaniu umowy.

3. Stawka czynszu dzierżawy albo najmu nieruchomości nie może być niższa niż rzeczywisty koszt utrzymania tej nieruchomości.

4. W umowie dzierżawy, najmu, użytkowania lub użyczenia należy zastrzec iż dzierżawca, najemca, użytkownik i biorący w użyczenie nie mogą przedmiotu umowy oddać na rzecz osób trzecich bez zgody Wójta.

§ 13.


Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy oraz Dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

§ 14.


Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodnicząca Rady Gminy
Anna Leżańska


Data wprowadzenia: 2008-10-30 1025
Data upublicznienia: 2008-10-30
Art. czytany: 2096 razy

Drukowanie dokumentuWiadomość wprowadził: Grzegorz Patura lub: [email protected]
» Pokaż rejestr zmian dla danej wiadomości
Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy w Bliżynie

czynny w godz.:
poniedziałek - piątek: 730 - 1530

Urząd Stanu Cywilnego
Dowody osobiste
Ewidencja Ludności

godz. przyjęć
poniedziałek 745 - 1500
wtorek-piątek 745 - 1400

Kasa godziny otwarcia:

Poniedziałek830-1430
Wtorek800-1200
Środa800-1400
Czwartek800-1200
Piątek800-1200


adres skrytki ESP na platformie ePUAP:
/1cqce463n2/skrytka

Dziennik Ustaw
Monitor Polski

Nr rachunku bankowego:
Konto do opłat różnych
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego:
Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci)
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn
Urząd Gminy Bliżyn
ul. Kościuszki 79A 26-120 Bliżyn
Nr rachunku bankowego (Konto do opłat różnych):
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn

Nr rachunku bankowego (Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci))
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn