Wyjaśnienia do SIWZ zadanie Nr 2/2010

2010-04-13 1500
Art. czytany: 4447 razy

Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wojtyniów oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wojtyniów i Bliżyn, Gmina Bliżyn- I etap.

Zadanie nr 2/2010
Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wojtyniów oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wojtyniów i Bliżyn, Gmina Bliżyn- I etap.

Zapytania do SIWZ
Pytania 1:
Czy studzienki włazowe DN 1000 mają być zgodne z wymaganiami PN-EN 13592-2 oraz PN-EN 476?
Odpowiedź Zamawiającego:
Studzienki włazowe DN 1000 winny odpowiadać wymaganiom ogólnym dotyczących elementów stosowanych w systemach kanalizacji grawitacyjnej określonych w PN-EN 476. Żelbetowe studnie rewizyjne winny odpowiadać wymogom PN-EN 1917.
Projekt nie przewiduje zabudowy studzienek w postaci worków z tworzyw sztucznych na odpady gospodarstwa domowego - co jest przedmiotem wykazanej w pytaniu normy PN-EN 13592.
Pytania 2:
Czy w przypadku studni włazowych DN 1000 dopuszcza się stosowanie kolan na kanałach głównych celem zmiany kierunku przepływu?
Odpowiedź Zamawiającego:
Wszelkie zmiany kierunku przepływu realizowanego głównego kanału nieprzełazowego winny być wykonane w studniach rewizyjnych.
Nie dopuszcza się zmiany kierunku poprzez zastosowanie np. kolan lub łuków.
Pytania 3:
Czy studzienki rewizyjne niewłazowe mają mieć wymiar co najmniej DN 600 – w świetle (tzn. wymiar wewnętrzny mierzony między ściankami wewnątrz)?
Odpowiedź Zamawiającego:
Niewłazowe studzienki rewizyjne należy wykonać zgodnie z ustaleniami przewidzianymi w projekcie, a w szczególności pkt. 4.2 i 5.7 części opisowej + część graficzna rys 44-47.
Pytania 4:
Czy studzienki rewizyjne niewłazowe mają być wykonane z materiałów homogenicznych: czyli np.: podstawa z PE (polietylen) oraz elementy wznoszące z tego samego materiału, czyli PE; celem zapewnienia optymalnych parametrów zabudowy; czy można stosować wyroby składające się z materiałów innych niejednorodnych – np. kineta (podstawa) z PE i np.: rura trzonowa z PP (polipropylen)?

Odpowiedź Zamawiającego:
Niewłazowe studzienki rewizyjne winny odpowiadać wymaganiom ogólnym dotyczących elementów stosowanych w systemach kanalizacji grawitacyjnej określonych w PN-EN 476. Wszystkie elementy tych studni- kinety, kominy oraz zwieńczenia winny zapewniać wymaganą szczelność i odporność fizyczną i chemiczną zabudowanego systemu, a także trwałość kompatybilną z trwałością pozostałych elementów systemu. Powyższe wymogi można niewątpliwie spełnić poprzez zastosowanie materiałów jednorodnych.
Nadmienia się, iż materiał kinet jest uzależniony od zastosowanej technologii ich wytworzenia (technologia wtrysku lub odlewania rotacyjnego).