|
|
|
|
Przetargi Przetargi - rok 2010
|
|
Ogłoszenie o przetargu
Wybór banku do udzielenia kredytu długoterminowego
Rozdział I
INSTRUKCJA DLA WYKONAWCÓW
Zamawiający: Gmina Bliżyn
26-120 Bliżyn
powiat skarżyski
NIP: 663-12-57-935 REGON: 291009981
www.ugblizyn.bip.doc.pl
tel. (041) 25-41-172 fax: (041) 25-41-236
e-mail: [email protected]
1. Rodzaj zamówienia : usługi (niepowtarzające się okresowo)
2. Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej powyżej14.000 euro i poniżej 193.000 euro. (art. 10 oraz 39 i 40-43 ustawy pzp)
3. Przedmiot zamówienia: usługi
Kod CPV 66. 11. 30. 00 – 5 - Usługi udzielania kredytu.
4. Nazwa nadana przez Zamawiającego:
Wybór banku do udzielenia kredytu długoterminowego
5. Opis przedmiotu zamówienia , zakres i warunki usługi :
Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa polegająca na udzieleniu i obsłudze kredytu długoterminowego w wysokości 2.621.584 PLN.
Kredyt będzie przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy w 2010 roku w kwocie 1.200.000 PLN, na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek 1.421.584 PLN.
1. Kwota i waluta kredytu: 2.621.584 PLN (dwa miliony sześćset dwadzieścia jeden tysięcy pięćset osiemdziesiąt cztery złote).
2. Okres spłaty kredytu: 30 grudnia 2013 roku .
3. Okres karencji w spłacie kapitału: do 30.12.2010r.
4. Spłata kapitału : w ratach miesięcznych:
A/ w 2011 roku - 11 rat po 43.500 oraz 1 rata 43.084
B/ w 2012 roku – 11 rat po 81.700 i 1 rata 81.300
C/ w 2013 roku – 11 rat 93.400 i 1 rata 92.600
Do celów kalkulacyjnych należy przyjąć termin spłaty kapitału na ostatni dzień każdego miesiąca w poszczególnych latach:
5. Termin spłaty pierwszej raty: 31.01.2011r.
6. Termin spłaty ostatniej raty: 30.12.2013r.
7. Okres karencji w spłacie odsetek: bez karencji.
8. Spłata odsetek :
W okresie karencji w spłacie kapitału odsetki będą spłacane w okresach miesięcznych, do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni po otrzymaniu noty odsetkowej.
W okresie spłaty kapitału odsetki będą liczone od salda kredytu.
6. Możliwość wcześniejszej spłaty kapitału - tak - bez dodatkowych opłat.
7. Wykorzystanie kredytu - w transzach
- w miesiącu czerwcu br. 1.513.834 PLN
- w miesiącu sierpniu br. 150.000 PLN
- w miesiącu wrześniu br. 703.875 PLN
- w miesiącu listopadzie br. 150.000 PLN
- w miesiącu grudniu br. 103.875 PLN
Do celów kalkulacyjnych proszę przyjąć termin przekazania pierwszej transzy w ciągu 5 dni od podpisania umowy, uruchamianie pozostałych transz kredytu następować będzie w terminach od 25 do 30 dnia miesiąca określanych każdorazowo przez Zamawiającego z dwudniowym wyprzedzeniem.
8. Oprocentowanie kredytu: zmienne oparte o stawkę WIBOR 1M ustaloną wg średniomiesięcznej stawki dla 1M z miesiąca poprzedzającego okres naliczenia odsetek powiększonej o marżę Banku w wysokości zaproponowanej w ofercie przetargowej.
a) Marża banku zaproponowana w ofercie przetargowej pozostanie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej.
b) Prowizja: Prowizja za uruchomienie kredytu będzie pobrana w dniu uruchomienia kredytu. W ofercie prowizja będzie określona w procentach (%) od kwoty kredytu.
9. Zabezpieczenie kredytu: Weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową.
10. Zdolność kredytowa Zamawiającego:
a) Zamawiający udostępni bankowi dokumenty niezbędne do oceny zdolności kredytowej (budżet, sprawozdanie Rb, opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej). Uwaga: Zamawiający nie będzie wysyłał na żądanie banku kserokopii dokumentów, które są udostępnione do informacji publicznej w bip na stronie internetowej Zamawiającego . Wszystkie dokumenty są dostępne w siedzibie Zamawiającego.
b) Zamawiający oświadcza, że nie zalega z opłatami podatków ani składek ubezpieczeniowych. Wszelkie zobowiązania są regulowane na bieżąco.
11. Inne koszty : Żadne inne koszty obsługi kredytu poza określonymi powyżej (odsetki i prowizja) nie będą przez bank pobierane. Powyższe nie dotyczy odsetek i opłat z tytułu nieterminowych spłat , kosztów windykacji itp.
12. Termin realizacji zamówienia: do 30.12.2013 r.
13. Warunki udziału w postępowaniu o zamówienie
W przetargu mogą wziąć udział Wykonawcy nie podlegający wykluczeniu na podstawie art.24 ust. 1i2 , spełniający następujące warunki określone w oparciu o art. 22 ust. 1 pkt 1)-3) ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz. U.2007r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) w zakresie:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawcą niniejszego zamówienia był bank działający w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Prawo bankowe (tj. Dz. U. 2002r Nr 72, poz. 665 ze zm.)
2) posiadania wiedzy i doświadczenia
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny .
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny .
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
14. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń wymienionych w pkt 10 SIWZ, według formuły spełnia/nie spełnia.
15. Oświadczenia i dokumenty wymagane w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu:
15.1.W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, których mowa w art. 24 ust 1 ustawy Pzp, należy do oferty załączyć następujące dokumenty:
(1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania /zgodne z treścią Formularza nr 1/
(2) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do
rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
15.2. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w art.22 ust.1 ustawy pzp i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia należy do oferty załączyć następujące oświadczenia i dokumenty.
(1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu /zgodne z treścią Formularza Nr 2/
16. Wykonawcy mający siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
16.1. dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
16.2. zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. ust.1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia.
17. Wykonawcy składający ofertę wspólną (konsorcjum)
Oferta składana przez konsorcjum (dwa lub więcej podmiotów gospodarczych działających wspólnie) musi spełniać następujące wymagania:
(1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz aktualny odpis
z właściwego rejestru wymagane są od każdego z wykonawcy.
(2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu powinno być złożone w imieniu wszystkich Wykonawców i podpisane przez każdego Wykonawcę lub Pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu.
(3) Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców
w postępowaniu lub reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy.
18. Opis sposobu obliczenia ceny oferty.
(1) Ceną ofertową jest koszt kredytu, na który składa się suma prowizji i odsetek:
• prowizja za uruchomienie kredytu winna być wyrażona w procentach od całości kapitału
• marża (część oprocentowania, którą bank dokłada ponad wskaźnik bazowy WIBOR 1M ) winna być wyrażona w punktach procentowych w skali rocznej i być wielkością stałą w okresie obsługi kredytu.
(2) Cenę ofertową należy obliczyć dla kwoty kredytu i warunków spłaty określonych w punkcie 5 –8 niniejszej Instrukcji. Do kalkulacji całkowitej ceny ofertowej należy przyjąć WIBOR 1M z dnia 14 czerwca 2010r.
(3) W formularzu oferty należy podać:
• Całkowitą cenę ofertową wyrażoną w PLN /z dokładnością do 2 miejsc po przecinku/.
• Wysokość prowizji wyrażoną w procentach / z dokładnością do 2 miejsc po przecinku/.
• Marżę banku wyrażoną w procentach/ z dokładnością do 2 miejsc po przecinku/.
(4) Całkowita cena ofertowa w PLN będzie stosowana wyłącznie do porównania ofert
(5) Prowizja i marża zaproponowana w ofercie przetargowej będą stosowane do ustalenia przez bank rzeczywistych kosztów kredytu.
19. Opis sposobu przygotowania oferty:
1) Wykonawcy przedstawią oferty zgodne z wymaganiami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2) Wraz z ofertą należy złożyć:
a) Oświadczenia i dokumenty, wymagane postanowieniami niniejszej Instrukcji.
b) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
c) Pełnomocnictwo do podpisania oferty (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) względnie do podpisania innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.
3) Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy
4) Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w SIWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy.
5) We wszystkich przypadkach, gdzie jest mowa o pieczątkach, Zamawiający dopuszcza złożenie czytelnego zapisu o treści pieczęci zawierającego co najmniej oznaczenie nazwy firmy i siedziby
6) Oświadczenia należy złożyć w oryginale, a dokumenty w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Jeżeli kopia dokumentu będzie nieczytelna lub wzbudzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający zażąda od Wykonawcy okazania oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
7) Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
8) Oferta wraz z załącznikami będzie sporządzona w języku polskim, zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy pzp., z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny.
9) Każda poprawka w treści oferty, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, etc powinno być parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym razie nie będzie uwzględnione.
10) Waluta oferty – PLN.
11) Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie powinno być oznaczone nazwą i adresem Wykonawcy, zaadresowane następująco:
Urząd Gminy Bliżyn
26-120 Bliżyn
oraz opisane: „Oferta przetargowa na udzielenie kredytu '
20. Inne informacje dotyczące postępowania:
Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50% pracowników stanowią osoby niepełnosprawne.
Nie dopuszcza się składania ofert częściowych ani wariantowych.
Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej,
Nie przewiduje się wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej
Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
Nie przewiduje się udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1, pkt6 i 7Ustawy Pzp.
21. Sposób prowadzenia korespondencji z Zamawiającym w sprawie niniejszego zamówienia :
1) pisemnie na adres : Urząd Gminy w Bliżynie
26-120 Bliżyn, ul. Kościuszki 79a
powiat skarżyski, woj. świętokrzyskie
2) faksem na nr (41) 25-41-236
3) W przypadku korespondencji przesłanej faksem , każda ze stron na żądanie drugiej ma obowiązek niezwłocznie potwierdzić fakt jej otrzymania.
4) Nie przewiduje się porozumiewania z Wykonawcami drogą elektroniczną
5) Osobą uprawnioną do bezpośredniego kontaktowania się z wykonawcami jest Alina Ołownia .tel./fax nr ( 41 - 25-41-172
6) Informacji w sprawie przetargu udziela się w dni robocze w godz. 800 - 1530
7) SIWZ jest dostępna na stronie internetowej Gminy Bliżyn
(www.ugblizyn.bip.doc.pl) oraz w Urzędzie Gminy - adres jak wyżej.
22. Zmiana treści SIWZ i wyjaśnienia SIWZ
I. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający udzieli wyjaśnień na piśmie niezwłocznie jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
1) Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie po upływie podanego wyżej terminu, lub będzie dotyczyć udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może pozostawić wniosek bez rozpoznania.
2) Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SIWZ.
3) Zamawiający prześle treść wyjaśnień -bez wskazania źródła zapytania wszystkim wykonawcom, którym doręczono SIWZ oraz zamieści ją swojej stronie internetowej.
4) W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SIWZ a treścią udzielonych
odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze
oświadczenie Zamawiającego.
23. Przedłużenie terminu składania ofert
1) Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert w celu umożliwienia Wykonawcom uwzględnienia w przygotowanych ofertach otrzymanych wyjaśnień lub zmiany treści SIWZ. W tym przypadku wszelkie prawa i zobowiązania zamawiającego i wykonawcy odnośnie wcześniej ustalonego terminu będą podlegały nowemu terminowi.
2) O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którym przekazano SIWZ oraz zamieści tę informację na stronie internetowej.
3) Przedłużenie terminu składania ofert jest zmianą SIWZ prowadzącą do zmiany treści ogłoszenia, w związku z czym Zamawiający zamieści także ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych
24. Związanie ofertą
1) Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2) Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą samodzielnie bądź na wniosek Zamawiającego, z tym, że Zamawiający może jednokrotnie zwrócić się do Wykonawców, na co najmniej 3 dni przed upływem terminu związania ofertą,
o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o czas nie dłuższy niż 60 dni.
25. Wadium – nie jest wymagane
26. Miejsce i termin składania I otwarcia ofert
1) Ofertę należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy do dnia 21 czerwca 2010r. do godz. 900 .
2) Wszystkie oferty otrzymane przez Zamawiającego po wyżej podanym terminie zostaną niezwłocznie zwrócone wykonawcom.
3) Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę pod warunkiem, że zamawiający otrzyma pisemne zawiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert. Zawiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu oferty musi być przygotowane, opieczętowane i oznaczone zgodnie z postanowieniami pkt 19, a koperta z zawiadomieniem będzie dodatkowo oznaczona określeniami: „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
4) Wykonawca nie może wycofać oferty po upływie terminu składania ofert.
5) Zamawiający otworzy koperty z ofertami i zmianami w obecności Wykonawców, którzy zechcą przybyć do siedziby Zamawiającego w dniu 21 czerwca 2010r o godz. 9:15
6) Podczas otwierania kopert z ofertami Zamawiający ogłosi:
• Nazwy i adresy Wykonawców
• Całkowitą cenę oferty.
• Zaproponowaną wysokość prowizji i marży.
7) Koperty oznaczone „WYCOFANIE” zostaną otwarte i odczytane w pierwszej kolejności.
8) Powyższe informacje Zamawiający prześle Wykonawcom, którzy nie byli obecni na sesji otwarcia ofert, na ich pisemny wniosek.
27. Ocena ofert
(1) W toku dokonywania oceny złożonych ofert, zamawiający wezwie wykonawców , którzy wraz z ofertą nie złożyli wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo, którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego dokumenty i oświadczenia zawierające błędy, lub złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu , albo konieczne byłoby unieważnienie przetargu.
(2) Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych w niniejszej SIWZ nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
(3) Zamawiający – w wyznaczonym przez siebie terminie- może wezwać Wykonawcę do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń i dokumentów załączonych do oferty,
o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy i SIWZ.
(4) Zamawiający poprawi w tekście oferty :
• oczywiste omyłki pisarskie
• oczywiste omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek
• inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze SIWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty - niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
(5) Oferta zawierająca omyłki poprawione w trybie art. 87 ust.2 pkt.3 będzie odrzucona, jeżeli wykonawca, w terminie 3 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodzi się na ich poprawienie.
28. Kryteria wyboru oferty i zasady oceny ofert.
1) Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium najniższej ceny całkowitej
2) Marża i prowizja w wysokości zaproponowanej w ofercie i przyjętej do kalkulacji ceny całkowitej będą stosowane do obliczenia rzeczywistych kosztów kredytu w okresie obowiązywania umowy kredytowej.
3) Oferta o najniższej cenie całkowitej otrzyma 100 punktów. Pozostałym ofertom przypisana zostanie proporcjonalnie mniejsza liczba punktów obliczona według wzoru:
[ (cena najniższa / cena oferty badanej ) x 100 pkt ]
4) W przypadku dwóch lub więcej ofert spełniający warunki i zawierających taką samą cenę, Zamawiający jednokrotnie wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia ofert dodatkowych w terminie określonym przez Zamawiającego. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych, niż zaproponowali w złożonych ofertach. Nie mogą też określić ceny dodatkowej poprzez zaproponowanie upustu kwotowego lub procentowego.
5) W dodatkowych ofertach cenowych wymagane jest określenie ceny według zasad opisanych w punkcie 18 niniejszej instrukcji.
29. Informacje o formalnościach, jakie zostaną dopełnione po wyborze oferty w celu
zawarcia umowy.
1) Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający jednocześnie zawiadomi wykonawców, którzy złożyli oferty o wyborze najkorzystniejszej oferty, podając :
• nazwę (firmę), albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano oraz uzasadnienie jej wyboru,
• nazwy (firmy), albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złożyli oferty, wraz ze streszczeniem oceny i porównania ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium i łączną punktację.
• informację o wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, z uzasadnieniem faktycznym i prawnym;
• informację o wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania z uzasadnieniem faktycznym i prawnym;
• informacje o terminie, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.
2) Powyższe informacje Zamawiający niezwłocznie zamieści na swojej stronie internetowej
i na tablicy ogłoszeń w swojej siedzibie.
3) Zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty zostaną przesłane Wykonawcom faksem na numer wskazany w ofercie. Dodatkowo Zamawiający wyśle do wszystkich wykonawców zawiadomienia w formie pisemnej.
4) Umowa zostanie zawarta przed upływem terminu związania ofertą, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia faksem, lub 10 dni w przypadku przesłania zawiadomienia w formie pisemnej.
5) termin zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia może być krótszy niż 5 dni jeżeli:
• zostanie złożona tylko jedna oferta
• żadna oferta nie zostanie odrzucona
• żaden wykonawca nie zostanie wykluczony z postępowania
6) Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że wystąpią przesłanki do unieważnienia postępowania.
30. Środki ochrony prawnej przysługujące wykonawcom.
Jeżeli interes prawny wykonawców, a także innych osób w uzyskaniu zamówienia doznał lub mógł doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych przysługują im środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI „Środki ochrony prawnej” ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
31. Jawność protokołu i ofert
(1) Zgodnie z art. 96 ust. 3 ustawy, protokół wraz z załącznikami jest jawny. Załączniki do protokołu mogą być udostępnione po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania. Oferty udostępnia się od chwili ich otwarcia na pisemny wniosek Wykonawcy.
(2) Na podst. art. 8 ust.3 zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę banku w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy pzp. Zaleca się, aby dokumenty zawierające informacje stanowiące tajemnicę banku były zapakowane do osobnej koperty opatrzonej adnotacją „Zastrzeżone do wiadomości zamawiającego” lub oznaczonej w inny sposób sugerujący jednoznacznie, iż nie mogą być ujawnione.
32. Informacja o możliwości zmiany postanowień umowy
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian w umowie:
1/ Zmiana terminu wypłaty transz kredytu w związku ze zmianą zapotrzebowania na środki,
2/ Skrócenie terminu spłat rat kredytu w przypadku posiadania środków bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat,
3/ Wydłużenie terminu spłat rat kredytu w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności spowodowanych sytuacją finansową Zamawiającego.
Zmiany mogą być dokonywane na pisemny wniosek stron umowy wraz z uzasadnieniem, w formie sporządzonego na piśmie projektu aneksu.
Ogłoszono w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 07 czerwca 2010 r. pod numerem: 156598-2010
Wójt Gminy Bliżyn
(-) Mariusz Walachnia
Data wprowadzenia: 2010-06-07 0918 Data upublicznienia: 2010-06-07 Art. czytany: 4527 razy
|
|
» SIWZ wraz z załącznikami - rozmiar: 167936 bajtów Typ pliku: application/msword
|
» Wzór umowy o kredyt - załącznik Nr 3 do SIWZ - rozmiar: 49152 bajtów Typ pliku: application/msword
|
Wiadomość wprowadził: Grzegorz Patura lub: [email protected]
|
Rejestr zmian:
|
|
|
|
|
|
Urząd Gminy w Bliżynie
czynny w godz.:
poniedziałek - piątek: 730 - 1530
Urząd Stanu Cywilnego
Dowody osobiste
Ewidencja Ludności
godz. przyjęć
poniedziałek 745 - 1500
wtorek-piątek 745 - 1400
Kasa godziny otwarcia:
Poniedziałek | 830-1430 | Wtorek | 800-1200 | Środa | 800-1400 | Czwartek | 800-1200 | Piątek | 800-1200 |
adres skrytki ESP na platformie ePUAP:
/1cqce463n2/skrytka
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Nr rachunku bankowego:
Konto do opłat różnych
31 8520 0007 2001 0010 5688 0001
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn
Nr rachunku bankowego:
Konto do opłat zagospodarowanie odpadami (śmieci)
84 8520 0007 2004 0010 5688 0061
Urząd Gminy Bliżyn BS Suchedniów o/Bliżyn
|
|
|